Bilgün Tekstil

Bilgün Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'nde 36.000 m2 alandaki Bilgün Tekstil Sanayi ve Tic. A.Ş.'nin dokuma fabrikası, 25.000 m2 kapalı alanda kuruludur.

En son teknoloji dokuma tezgâhı, Picanol Optimax ve Tsudokama Hava Jet Dokuma ile donatılmış tesislerin üretim kapasitesi, aylık 1.500.000 milyon metre civarındadır. Tamamen ihracata yönelik kumaş üretimi gerçekleştiren Bilgün Dokuma Fabrikası'nın tüm ürünleri, dünya pazarının gözdesi konumundadır.

Bilgün Dokuma fabrikasında pamuk, polyester, viskon, yün, keten, floş ve bunların farklı oranlardaki karışımlarından oluşan iplikler kullanılmaktadır. 8 renk atkı atma sistemi bulunan son model dokuma tezgâhlarında, her çeşit fantazi örgüde ve renkte armürlü desenler de dokunabilmektedir.

Takım çalışmasının yararını başarılarında gören firma, modayı yaşayan tecrübeli kadrosuyla müşteri numuneleri ve kendi koleksiyonu ile aylık 150 adet yeni ürün oluşturarak ürün geliştirme ve yenilik konusunda aranılan marka olmuştur.

Seri ve kaliteli üretimi hedefleyen Bilgün Dokuma, tüm yenilikleri takip edip azimli çalışmasıyla sektörün gözdesi haline gelmiştir.